זמן חשיבה

אנסה לתת כמה טיפים איך עוצרים באמצע המרוץ שכולנו נמצאים בו בכדי שיהיה זמן לקצת חשיבה, 

חשוב להדגיש -  בכל הקשור לניהול זמן אין מדע מדוייק, 

זה תלוי מאד באישיות של כל אחד ולא לכולם עובד אותו הדבר. 

הנה כמה דברים שעזרו לי, אולי הם יעזרו לכם או יתנו לכם כיווני חשיבה חדשים:


1. נסו למצוא זמן "מחוץ" לשעות העבודה, זמן שיש בו הרבה פחות הפרעות. אם אתם עצמאיים, אין דבר כזה שעות עבודה (לצערי..) ואם אתם שכירים, רוב הסיכויים שאתם לוקחים את העבודה איתכם הביתה בכל מקרה, אז לפחות בוא נעשה משהו מועיל עם זה. בשעות העבודה יש הרבה הפרעות ומחויובויות, תתפלאו כמה יעיל לשבת בערב חצי שעה ולחשוב, כן, רק לחשוב על היום למחרת או על היום שהיה, או לחלופין לשבת ביום שישי ולחשוב על השבוע הבא / שחלף. 

2. נסו להודיע לכולם (עובדים? משפחה? לקוחות שאתם בקשר רציף איתם?) שבכל יום / שבוע בין השעה X לשעה Y אתם לא תהיו זמינים... בשעה הזו כנסו למשרד, תסגרו את הדלת ותעמדו במילה שלכם... (בד"כ ההודעה לכולם גורמת לנו חוסר נעימות לא לעמוד במילה שלנו)

3. טכנולוגיה -  יש הרבה אפשרויות פיזיות לניתוק ההפרעות. בואו נהיה רציניים... איך אפשר לשבת לזמן חשיבה אם כל רגע מצפצף לנו משהו אחר? יש דרכים רבות לנתק את הפלאפון באופן מלא או חלקי  יש כפתור נחמד שמקפיא את הדואר הנכנס במייל ואפשר גם לעשות הפניית שיחות לעובד שאני סומך עליו. אל דאגה, אם מישהו יצטרך אמבולנס, הוא לא יפנה אלי גם ככה... 

4.  ועכשיו לשאלה איך מנחילים את זה בתרבות הארגונית (במידה ואתה המנכ"ל של הארגון) - קשה לענות על זה בקצרה, ובכל זאת, בעייני, יש שני דברים שיכולים לעזור מאד - דוגמא אישית והסברה ושיתוף העובדים בחשיבות העניין. 


בהצלחה!


רוצים לקבל את הטיפים שלנו באופן קבוע ישירות לווטצאפ? הרשמו עכשיו לקבוצה השקטה (ללא דיונים) בקישור הזה.