"אני מרגיש כמו עכבר במרוץ עכברים, הלחץ קובר אותי. עשרות מיילים שלא נקראו, 110 וואצאפים שמחכים לתשומת ליבי, 10 אנשים שאני צריך לחזור אליהם וכל כך הרבה משימות שפשוט מעלות עובש.

קרא עוד
1 דקות קריאה

"הידעתם שלקוח קיים רוכש בכ-30% יותר מלקוח מזדמן? הידעתם כי ההשקעה בלקוח חדש גבוהה פי 5 מהשקעה בלקוח קיים? החשבון פשוט, השקעה בלקוחות קיימים תניב לכם רווח גדול הרבה יותר ובפחות מאמץ!"

קרא עוד
1 דקות קריאה

במאמר הקודם סיפרתי לכם על המנהלת שבעזרת 'כלי עבודה' מתאימים שחררה את נושא התמחור עם בקרה נכונה. היא הרוויחה שליטה טובה יותר בנושא הצעות המחיר, עליה בהכנסות של העסק והזמן שלה התפנה לטובת קידום ופיתוח העסק. בכדי להבין יותר מה עשינו, אני רוצה לשתף אתכם בסיפור המלא.

קרא עוד
1 דקות קריאה

"גם את זה אתה אומר לי לשחרר?! זו הנקודה הכי קריטית בעסק". את המשפט הזה אמרה לי מנהלת עסק עם כעשרה עובדים. היא היתה בעיצומה של פעילות ענפה בצורה בלתי הגיונית ב"ה, וכמו מנהלים רבים היא עשתה חלק מהעבודה בעצמה במקביל לעבודת ניהול העסק.

קרא עוד
1 דקות קריאה

בפעם הראשונה שפיטרתי עובד, זה היה נורא. פשוט נורא. כמו במקרים רבים, העובד עזב עבודה יציבה ונוחה לטובת המשרה אצלי. אבל אחרי כמה חודשים זה התחיל לחרוק וגילינו יחד שהוא לא מתאים לתפקיד.

קרא עוד
1 דקות קריאה

נמאס לי מהעובד הזה!" "כמה פעמים אני יכול להעיר לו? הוא פשוט לא מבין!" "הוא ממש לא מתאים לתפקיד, אבל אין סיכוי בעולם שאצליח לפטר אותו" מכירים את המשפטים האלו?

קרא עוד
1 דקות קריאה

סיפור אמיתי שהיה לי עם לקוח שעשוי ללמד אותנו שיעור חשוב בחיים גם אם אנחנו לא במצבי קצה. מתי שאלתם את עצמיכם לאחרונה האם אתם נמצאים במקום שהכי נכון לכם?

קרא עוד
1 דקות קריאה

ככה, לבזבז את הזמן? זה בהחלט חידוש להגיד את זה, אבל תתפלאו כמה שהשעמום יכול להועיל לכם בחיים ובעסק.

קרא עוד
4 דקות קריאה

הנטיה הטבעית שלנו היא לזרוק את האחריות על כולם. כולם חוץ מעצמינו. אבל דווקא אם נלמד לקחת אחריות על הכשלונות (כן, גם של אחרים) נוכל להצעיד את העסק שלנו ואת עצמינו כמה צעדים קדימה.

קרא עוד
1 דקות קריאה

במאמר האחרון (למי שפספס ניתן לקרוא שוב כאן) הבטחתי שארחיב עוד בקשר לתובנות, שאמרו לי ארבעה מנהלים בכירים איתם הלכתי להתייעץ בזמן שהקמתי את חנות חומרי הבניין שלי.

קרא עוד
1 דקות קריאה

כשהקמתי בעבר את חנות חומרי הבניין שלי, התלבטתי מה יכול לעזור לי להתקדם ולפרוץ. היו לי הרבה מחשבות ורעיונות, אבל החלטתי לעשות משהו קצת נועז ולא מקובל.

קרא עוד
1 דקות קריאה